Şehitlerimiz, Siyasetçi ve Akademisyenler

       

        ŞEHİTLERİMİZ

        Yozgat bir şehitler kentidir. Yiğit Bozok delikanlıları vatan uğruna gözlerini kırpmadan can vermişlerdir. Onlar ulusumuzun baş tacıdırlar, onuru ve gurur kaynaklarıdırlar.

        Ünlü şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un deyişiyle,

        Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,

        Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

        Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!

        Gökten ecdat inerek öpse o pak alnı değer.

        Bugünümüzü ve geleceğimizi kendilerine borçlu olduğumuz aziz şehitlerimiz önünde saygıyla eğiliyor, onları bir kez daha rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun!..

        Aşağıdaki linki (internet adresini) tıklayarak şehitlerimizle ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

http://www.yozgat.org.tr/sayfa.php?no=334

 

        SİYASETÇİLER

        Yozgat çok sayıda siyasetçi yetiştirmiştir. Bu konuda ayrıntılı bilgi edinmek için aşağıda verilen linki tıklamanız yeterlidir. Vikipedi Ansiklopedisi’nce sunulan bu linkte Yozgat Senatörleri, Kurucu Meclis ve Temsilciler Meclisi üyeleri ile Yozgat milletvekilleri yer almaktadır. Linkte adları mavi verilen kişiler hakkında bilgi edinmek olanaklıdır. Bu kişiler tıklandığında onlarla ilgi bilgi ekranı karşınıza gelecektir. Adları kırmızıyla yazılanlar hakkında ise herhangi bir bilgi verilmemektedir. Bu konuda farklı internet siteleri aracılığıyla araştırma yapılabilir.

 

http://tr.wikipedia.org/wiki/Yozgat_milletvekilleri

 

        AKADEMİSYENLER

        Yozgat’ın yetiştirdiği birçok akademisyen vardır. Çeşitli fakülte ve yüksek okullarda çalışan ve çalışmış olan bu akademisyenlerle ilgili bilgi edinmek için aşağıdaki linki tıklayınız.

 

http://www.yozgat.org.tr/sayfa.php?no=418